İyi bir saç kesimi ve modeli nasıl olmalıdır?

Emre Durna

•Emre Bey biraz kendinizden ve mesleğinizden bahseder misiniz? Kendimden bahsedecek olursam; çoğu meslektaşım gibi bende erken yaşta kuaförlük mesleğine bundan 10 yıl önce başladım. Mesleğimi severek ve isteyerek seçtim. 16 yaşımda meslek hayatım başladı, bazen olumsuz bazen de olumlu düşündüğüm durumlarım oldu tabi ki her meslek hayatında olduğu gibi ancak hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmadım. Çünkü inişlerin çıkışların olduğunu biliyordum her zaman sabır ve azimle çalışmaya devam ettim. Yaptığım işin en iyisi olmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim.

•İyi bir saç modeli, iyi bir saç kesimi ya da cilt bakımı gibi verdiğiniz hizmetler için püf noktalar nelerdir? Öncelikle saç kesimi kişiye özel olmalıdır. Yüz şekli, kişinin kafa şekline göre yapılması gerektiğine inanıyorum. Bunun yanı sıra kişinin giyim tarzı, yaşam tarzı ve iş hayatı da önemlidir. Saç yapısı olarak üç gruba ayrılır (ince, orta ve kalın telli) olmak üzere saç kesiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardandır. Yapısına göre saç kesim işlemi yapacak olursak. İNCE TELLİ: Genel olarak inçe telli saçlara sahip olan kişiler çoğu zaman saçlarının hacimsiz, çabuk sönen ve kırılgan yapıya sahip olduklarından şikâyet ederler. Bu tip saç teline sahip olan kişilere uygulanan kesim hacimli olması, verilen şeklin kalıcı olması gerekmektedir bunların var olmasını sağlamak içinse katlı kesim tercih edilebilir. Bunun yanı sıra şekillendirici ürünlerle destekleyebiliriz(köpük, diplere hacim veren ürünler ve spreyler). ORTA TELLİ: Genel olarak bu tip saçlara sahip olan kişiler inçe telli saçlara nazaran şikâyetçi değildir. Bunun sebebi ise kişiye uygun saç kesimi olduğu takdirde kolay şekil verebilir. Hacmi kısa sürede sönmez, kontrolü zor değildir. KALIN TELLİ: Kalın telli saçlar genelde herkesin sahip olmak istediği bir saç türüdür. Ancak avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Tabi ki çözümü olmayan türden değildir. Bu tip saç türlerine sahip kişileri kesim anlamında küçük dokunuşlarla günlük kullanımlarında rahatlık sağlayabilir. Nasıl kesim yapılmalıdır sorusuna; gür ve kalın telli ise saçın var olan hacmini kaybetmeden azaltmak (aralarından almak) bu yöntemle daha rahat kullanılabilir.

•Hairlab markası olarak uzun yıllardır Ankara sektöründe başarılı işler yaptınız. Şimdi yeni hizmet yeriniz için hazırlıklar yapıyorsunuz. Çalışma hayatınız ve yeni salonunuz ile ilgili sektör adına neler söylemek istersiniz? 4 yıldır Hairlab ailesi ile birlikteyim, birlikte birçok başarılı işlere imza attık ve atacağız. Günümüzde artık her şey yenileniyor ve insanlar bu sayede daha enerjik ve dinamik oluyor. Bizde ekip olarak bu insanlardanız yenilik her zaman mutluluk verir bu sayede gün geçtikçe bir adım daha büyümeye devam ediyoruz. Yeni yerimizde alışılmışın dışında bir konseptle siz misafirlerimize daha iyi hizmet verebilmek adına böyle bir oluşuma gidiyoruz sürprizler sizleri bekliyor

•2018 yılının saç trendleri ve renkleri hakkında düşünceleriniz nelerdir? Moda dünyasında sürekli gelişmeler ve yenilikler yaşanmaktadır. Moda dünyasının bu kadar hızlı değiştiği ve geliştiği bu günlerde kadınların en çok merak ettiği konuların başında 2018 yılının saç renkleri ve modelleri gelmektedir. 2018 yılının trendi saç renklerinden bal rengi tonları ve balköpüğü renk tonları ağırlıklı. Esmer tenli hanımlar için seçilebilecek çikolata, karamel ve kahverengi saç renkleri ile açık tene sahip bayanlar içinse küllü kumral, bakır tonları, kızıl, mavi-siyah renkleri çok moda. 2018 yılında renkli saçların yükselişi devam edecek, çarpıcı saç modellerinin yükselişine şahit olacağız. 2018 saç modeli trendlerinde karşımıza çıkan en çarpıcı detaylardan biri de nostaljik saç modellerindeki modern ince dokunuşlar oluyor.

Kaynak: Boss Life Dergi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here