Hublot Classic Fusion Chronograph Berluti “Cold Gold”

Hublot, 2016 yılından bu yana marka ortaklığına devam ettiği dünyaca ünlü Fransız ayakkabı üreticisi Berluti ile birlikte tasarladığı Classic Fusion Chronograph Berluti “Cold Gold” modeli ile sayfalarımıza konuk oldu.

‘Art of Fusion’ mottosuyla ünlü marka Hublot, Fransız lüks ayakkabı üretici Berluti ile 2016 yılından bu yana marka ortaklığına devam ediyor. Bu ortaklık kapsamında saat tutkunlarının beğenisine sunulan yeni koleksiyon her biri 200 adet ile limitli üretilen iki modelden oluşuyor. İnceleme köşemize konuk olan model, eskitilmiş bronz malzemeden yapılmış kasasıyla göz alıcı bir görüntü sunuyor.

Classic Fusion platformunda hazırlanan modelin kasası 45mm çapında ve 13.40mm yüksekliğinde tasarlanmış. Her iki yüzünde de

çizilmelere dayanıklı safir kristal camları görev yaptığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri de 50 metre / 5 bar ile sınırlandırılmış. Kasanın yapımında kullanılan bronz alaşım, modelin temasına uygun şekle bürünebilmesi için pütürlü zemin üzerine işlenen siyah dolgulu Berluti Scritto yazı motifiyle süslenmiş. Modelin kadranı, geçmiş Berluti Collection modellerinden de aşina olduğumuz şekilde ünlü Fransız ayakkabı üreticisinden temin edilen deriden üretilmiş. Modelin kahverengi ağırlıklı temasına uygun seçilen kadranda altın kollar ve siyah eskitme efektli indeksler kullanılmış. Modelin genel görüntüsüyle fevkalade uyumlu duran zeminde, kronograf alt- kadranları için seçilen düz kahverengi ton sayesinde okunabilirlik seviyesi de yukarı taşınmış. Modelde tarih fonksiyonuna yer verilmemiş olması da kadran bütünlüğü anlamında yerinde bir tercih olmuş.

Kaynak: Boss Life Dergi