Bekir Orçanoğlu Anlatıyor…

• Türkiye pazarında gözlük tasarımlarında dikkatinizi çeken ve bu yönde sizi etkileyip yeni tasarım fikrine başlamanıza neden olan durumlar oldu mu?

Evet; gelişen Dünya’mızda moda farklı bir açıyla etkinliği göstermekte. Sektörümüz bir yandan sağlık diğer yandan modayla ilgilidir. En sağlıklı aksesuar olarak adlandırabiliriz. Moda yönünden artık tasarımlar daha marjinal modellerle karşımıza çıkıyor ama klasiklerimiz ve özellikle bayan modellerimizde şıklık vazgeçilmezimiz. İşini severek yapan her kişinin yeni tasarımları hayaldir ve bu hayal kişinin enerjisidir. Çok farklı tasarım hayallerimizi gün yüzüne çıkarmak için heyecanla bekliyoruz.

• Kayseri’deki insanların firmanıza olan ilgisini nasıl karşılıyorsunuz?

Şehrimizde hizmet sektörünün açık olan kısımları tespit edip açığı en iyi hizmetle tamamlaya çalışıyoruz. Hizmet sektöründe olduğumuzun bilincinde olarak önceliğimiz her zaman memnuniyet olmuştur. Sevilen saygı duyulan bir firma ve ekip olmak bize gurur verir. Ürünlerimizin güncelliği ve güvenirliği satış sonrası hizmet takibi ve yararlanabilirliği bizim için çok önemli. Sosyal medyanın doğru kullanımı ve ürün seçimleriyle mağazamızda stil danışmanlığı doğru ürünleri doğru kişilerle buluşturmak ve değerli müşterilerimizi memnun ederek bizlere olan ilgileriyle onurlanmaktadır.

• Tasarım hazırlarken size göre hizmet kalitesi mi yoksa ekonomik değerler mi göz önünde olmalıdır? Neden?

Tasarımı yapan kişi önce ürünün ergonomisine dikkat etmelidir. İnsanın antropometrik ölçülerine yani bedensel ölçülerine, beden

gücüne ve kişisel kullanımlarına uygun olarak tasarlanmalıdır. Özellikle gözlüklerde tenin en hassas kısmı burun ağırlığı taşımaktadır her detayı ayrı işlenerek kalitesi artırılmalıdır. Sağlıklı bir aksesuardan bahsediyor olmamız sebebiyle önceliğimiz kalite olmalıdır.

• İnsanların gözlük alırken size göre nelere dikkat etmesi gerekir?

Öncelikle güvenilir firmalardan orijinal sertifikalı ürünler tercih edilmeli. Kullanım alanları yüz yapış ve şekli çok önemli bir uzman yardımıyla karakteristik bir seçimle doğru gözlük seçilmelidir. Kullanıcının özel bir rahatsızlığı varsa muhakkak uzman bilgilendirilmelidir.

• Kayseri şehri dışında da farklı şehirlerde firmalarınızı çoğaltma düşünceniz var mı?

Tabiki de. Şehrimizde farklı bir algı ve ilgi görmek bizi mutlulukla gururlandırıyor. Şehir

dışından da fazlasıyla müşteri kitlemiz var sosyal medyadan web sayfamızdan aldığımız mesajlar ve satışlar; Google ortalamalarımız bunu bize ifade ediyor. Butik bir anlayışla her daim güncellenerek doğru adımlarla büyümek hedefimiz; ilerleyen dönemlerde bunu sağlamak istiyoruz.

• Nasıl bu sektöre adım attınız? Aileden gelen bir iş mi?

Çocukluk dönemlerinden bu yana çalışmış olduğum eczane- optik birikimiyle ve hayatımdaki güzel insanların desteği ile modaya olan yatkınlığım ve güzel işler yapma hedeflerimle bugün buradayız ve en güzel işleri yapmak hedefim.

• Zaman geçtikçe aklınıza gözlük tasarımları, kendi gözlük markanızı yaratma gibi fikirler geliyor mu?

Evet şuan da hazırda olan projelerimiz ve tasarımlarımız var. Güzel bir marka ile limited gözlükler üretmek tamamı ile kişiye özel bir ürün kullanıcısına keyif aldırmak bizim de mutlulukla sunduğumuz doğru yüze özel bir model ile markamızın gölgesinde olmasını için çalışıyoruz.

• Boss Life Dergimiz İçin Bizlere Neler Söylemek İstersiniz?

İş Dünyasını, başarı dolu hikayeleri lüks ve konfora ait haberleri, söyleşileri keyifle takip ediyoruz. Çeşitli alanlarda işini severek profesyonellerle yaptığınız röportajları okurken keyif almakla beraber bazen kendimizi buluyor bazen ufkumuzu güncelliyoruz. Boss LİFE ekibine çok teşekkür ediyor sizlere de her zamankinden daha başarılı sayılar diliyoruz.

Kaynak: Boss Life Dergi