100 (100. Gün)

100 günlük yazı serüvenim bugün sona erdi. Takip eden ve destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Bu 100 günde çok şey öğrendim, yazmak için çok okudum ve çok araştırdım, üstümde büyük bir baskı hissetim ve gelişim için kendimi çok zorladım. Ne olursa olsun sabah 6.00’da kalkma alışkanlığını kazandığım için mutluyum. Ben her sabah erken kalkmaya devam edeceğim, sadece bir süre bu kadar düzenli yazı yazmayı düşünmüyorum.

Bu 100 günün bana kattığı en önemli şey irademi tanımam oldu. Beni tanıyanlar bilir ben pastalar başta olmak üzere tüm tatlıları severim. Yaklaşık 60 gündür tüm şekerli ve unlu mamüllere ömür boyu veda etme kararı aldım ve bu sayede 13 kilo verdim. Alışkanlıklardan nasıl kurtulacağımı ve yeni alışkanlıkları nasıl elde edeceğimi öğrendim.

100 günün bana kattıklarını yazarak anlatmam zor, belki video çekerim, belki bir konferansta anlatırım, belki de bir yerde karşılaşırız.

Çoğu takipçim benden iyi ve büyük bir final bekliyordu ama 100 günlük bu irade savaşımı bir finale indirgeyemezdim, bu yüzden sade bir yazı ile 100 günü tamamlıyorum.

Bu yazıları bir kitaba çevirmek için çalışmalara başladım. 2019 içinde yayınlanması için elimden geleni yapacağım. Ayrıca Youtube ve podcast kanallarıma da ağırlık vermeye hazırlanıyorum. Bununla ilgili diksiyon dersleri almaya devam ediyorum.

100 günlük bu seride en sevdiğim yazım buydu: https://www.tolgaakkus.com/kulesov-efekti-12-gun/
Görüşmek üzere…

(Bu yazıda 208 kelime var) #100Gün100Kelime’de 100. gün sona erdi.