Home Röportaj Oğlum Hayattaki En Büyük Servetim!

Oğlum Hayattaki En Büyük Servetim!

İletişim sektörünün başarılı firmalarından Galaxy İletişim’in yönetim kurulu başkanı Nurettin Cem Aytek ile keyifli bir röportaja imza attık. Daha önce tekstil ve ticaretle uğraşan Aytek’in yeni hedefi, yeme-içme dünyası. Genç işadamı yakında bir balık restoranının işletmeciliğini üstlenecek.

Nurettin Bey, kendinizden bahseder misiniz?

27.10.1983, İstanbul doğumluyum. Eğitimimi tamamladıktan sonra ailemin yanında tekstil işine başladım. Ancak orada 2 sene çalıştıktan sonra farklı alanlara yöneldim, bir dönem ticaretle uğraştım. 2014 yılında da Galaxy adlı iletişim şirketini kurdum.

İletişim sektörüne girişiniz nasıl oldu?

Ailem ve arkadaşlarımın baskısıyla oldu açıkçası. İnsanlarla ilişkilerim çok iyi, onlar bana mutlaka bu yönde bir iş yapmam gerektiğini söylüyordu. Bu işte en büyük sermayem kendimim yani. Şirketi kurduktan sonra da yaptığım işlerle doğru yolda olduğumu anladım.

Ne gibi hayalleriniz var?

Hayal kurmayı pek sevmiyorum aslında. Hep gerçekler ve olabilecek şeylere odaklanırım. Çok şükür bugüne kadar planladığım her şeyi de hayata geçirdim. Tekstil ve ticaretle de uğraştığınızı söylediniz. Bundan sonrası için ilgilenmek istediğiniz başka bir alan var mı? Evet, yeme-içme sektörüne girmeyi planlıyorum. Bir aksilik olmazsa, ünlü bir balık restoranının yeni açılacak şubelerinden birini işleteceğim.

Hobileriniz neler? İş dışında neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?

En büyük hobim spor yapmaktı. Ta ki oğlum Muhammed Ali doğana kadar. Şu an iş dışında ilgilendiğim tek şey o. Ama spor da hayatımda vazgeçilmez olduğundan arada fırsat bulup ona da vakit ayırmaya çalışıyorum.

Baba olmak nasıl bir duygu?

İnanılmaz. Oğlum için bu hayattaki en büyük servetim diyebilirim. Allah isteyen herkese çocuk sahibi olmayı nasip etsin. Baba-oğul ilişkiniz nasıl? Aramızda çok kuvvetli bir bağ var. Genelde “Erkek çocuğu anneye düşkün olur” derler ama oğlum Muhammed Ali bana daha çok düşkündür. Ben neredeysem oğlum yanımdadır. Allah’ın izniyle her zaman da öyle olacak.

Muhammed Ali’ye ileride meslek konusunda bir yönlendirmede bulunur musunuz?

Hayır, bu konuda bir yönlendirme yapmayacağım. Onun için doğru olan mesleği kendisinin bulacağına inanıyorum. Ve hangi mesleği seçerse seçsin ben hep destekçisi olacağım.

Aile babası olarak bize ailenin tanımını nasıl yaparsınız?

Aile benim için sevgi, saygı ve berekettir. Ve İnanmak, korumak ve korunmaktır. Ben kendi ailemden bu şekilde gördüm. 6 yıldır evliyim ailemden gördüklerimi şimdi kurduğum çekirdek ailem ile yaşıyorum. Allah bana çok güzel bir eş nasip etti ve onun sonrasında oğlumuz Muhammed Ali dünya’ya geldi. İnşallah oğlum da benim yaşadığım aile gibi bir yuva kurar. Elimden geldiği gibi ona öğretmeye çalışacağım.

Peki, sizin alanınız da örnek aldığınız birileri var mı?

Çok başarılı ve takip ettiğim sektör de iş adamları var. Buna örnek demeyelim saygı duyduğum işinde başarılı olmuş kişiler var. Ama tabii ki her zaman kendi doğrularım var ticaret anlamında kendime güvenim tamdır.

Son olarak… Bosslife dergisine bana ve oğluma bu sayıda yer verdiğiniz için teşekkür ederim.

Kaynak: Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here