Dünyada uğurlu bir rakam olacaksa o yedi olmalı.

Geçtiğimiz hafta sevgili dostlarım 7edi grubunu fotoğrafladım. İlk albümlerini keyifle dinlediğim bu güzel insanlar daha raflarda yerini almadan ikinci albümü benimle paylaştılar. Tek kelime ile mükemmel bir işe imza atmışlar yine. Hatta şunu çok açık sözlülükle söyleyebilirim ki albümde boş şarkıları yok. Bende onlara sizler için bir kaç soru sordum ve içtenlikleri ile yanıtladılar…

Öncelikle her gruba sorulduğu gibi soruyorum neden 7edi?

İSMAİL- Onu en güzel Uğur yanıtlıyor ağabey. (gülüşmeler)
UĞUR -Bunun için bir çok şey anlatabilirim sana. Öncelikle hepimizin uğurlu rakamı ve şunu düşünüyorum ki dünyada bir uğurlu rakam olacaksa o yedi olmalı. Bunun dışında yedi her dinde yer edinmiş bir sayı, müzikte yedi nota var, haftada yedi gün var, istanbul yedi tepe… İnan saymakla bitmez.
ENGİN- Pamuk prenses ve yedi cüceler
İSMAİL-7 kocalı Hürmüz (gülüşmeler)

İlk albüm ile ikinci albüm arasında bir tarz farkı var sanırım değil mi ?

İSMAİL- İlk albüme koymak istediğimiz fakat koymadığımız 3 şarkı bu albümde var ve sound olarak ilk albüme yakın. Fakat yeni yaptığımız şarkılar yaşadığımız coğrafyanın müzik değişkenliği etkilendi biraz. Aslına bakarsanız bu tarz gidiyor diye yapılmadı. Üretim aşamasında şarkı ne istiyorsa sound belirlendi. Bu kadar basit aslında.

Sözleri kimler yazıyor?

İSMAİL- İlk albümü tamamen ben yazdım. İkinci albüm üretim aşamasında Uğur bu özelliğini keşfetti güzel şeyler yazmaya başladı. Her yazdığını bana yolladı beraber şarkılar yaptık. Bir kaç tanesi bu albüm de var gelecek albümlerde de olacak. Başarılı Uğur bu konuda bence.

UĞUR- Teşekkürler kardeşim (gülüşmeler)

Şarkılar neyi anlatıyor ?

UĞUR- Genel olarak İsmail yerinede cevap verecek olursam hepsi yaşanmış hikayeler.

Bu hikayeleri paylaşır mısınız bizimle ?

ENGİN- O zaman bir özelliği kalmaz şarkılarımızın. Ben şarkı yazmadığım halde grup arkadaşlarımla hayatımın çoğu anında birlikte olduğum için yaşadıkları acı ve sevinçlere tanık oluyorum ve o şarkılar gerçekten nasıl çıkıyor biliyorum. Bu yüzden anlatırsak YEDİ’ nin tılsımı kaçar.

Hep yedi şarkılık albüm yapıyorsunuz. Neden diye sormak manasız fakat hep böyle mi gidecek ?

UĞUR- Evet.

Klip ne zaman gelecek ve hangi şarkı ?

İSMAİL- Planlamaları yönetmenimiz Yusuf SÜMER tarafından devem ediyor. Nisan sonu bitmiş olmasını bekliyoruz. Sormasan da hatrımı adlı parçamıza çekeceğiz.

Albümde bir düet dinledim ve çok başarılı. Kim olduğunu açıklayalım mı ?

UĞUR- Tabi ki NEZ ile düet yaptık ağlar mısın adlı parçamızda. Yetmez ama Nez için iki cümle daha söylemek istiyorum. Sesi ve kişiliği bu kadar güzel biri ile çalışmak muhteşem bir duygu. İyi ki onu tanımışız. Cevaplar için teşekkür ederim. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

ENGİN – Seninle çalışmak çok güzel. Hem çok eğlendik hem de çok başarılı bir iş çıkardık. Eline sağlık tekrardan.

Diğer Röportaj Haberlerimizi Okumak İçin Tıklayınız!

.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here