Sonsuzluk Havuzlarında Sonsuz Keyif

Yaz ayları bitsede havaların soğumasına daha çok var. Havuzun en çekici hali olan ‘sonsuzluk havuzları’ size rüya gibi bir yüzme keyfi yaşatacak. Serin sularda kulaç atıp havuzun sonuna ulaştığınızda muhteşem bir manzarayla karşılaştığınız ‘infinity pool’ yani ‘sonsuzluk havuzu’ konsepti, yüzme deneyimine bambaşka bir boyut katıyor. Kimi zaman gökdelenlere, kimi zaman uçsuz bucaksız bir denize, kimi zaman karlı bir dağa bakan sonsuzluk havuzlarının en güzel örnekleri yazımızda.

Grace Santorini, Yunanistan

Yunanistan’ın en romantik adalarından Santorini, volkanik yer şekillerini, bembeyaz evlerini ve elbette Ege’nin mavisini gözler önüne seren muhteşem manzaralarıyla büyüleyici bir atmosfere sahip. Grace isimli otel ise adanın romantizmini doruğa çıkaran sonsuzluk havuzuyla göz kamaştırıyor. Özellikle gün batımı manzarasının mükemmelliği hafızalardan silinecek gibi değil.

Caresse, a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum Türkiye

Bodrum’un Bitez bölgesinde yer alan bu otel, kişiselleştirilmiş hizmetleriyle lüks beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Füzyon menüleri, spa merkezi, jakuzili odaları ve elbette Ege’ye muhteşem bir açıdan bakan sonsuzluk havuzu da Caresse’i benzersiz kılan diğer özellikleri arasında.

The Mulia, Bali, Endonezya

Okyanus kenarında masal gibi bir havuz Bali’nin Nusa Dua Körfezi’ndeki otel kompleksi Mulia’nın konuklarını bekliyor. Balili kadın heykelleriyle süslü, tapınakvari bir havası olan bu havuz egzotik bir tatilden bekleyebileceğiniz bütün hisleri yaşatıyor.

Caesar Augustus, Anacapri, İtalya

Denizin 300 metre yukarısına konumlanmış bu havuzun en önemli özelliği iki seviyeli olması. Elbette Napoli koyuna bakan ve denizle gökyüzünün ufuk çizgisinde birleştiği manzarası da muhteşem. Otelin konukları, gün boyu havuzun serin sularında manzaranın tadını çıkarıyor, akşam yaklaşırken ise onları unutulmaz bir gün batımı bekliyor.

The Cambrian Hotel Adelboden, İsviçre

İsviçre Alpleri’nin tablo gibi manzaralarına karşı, sıcak bir havuzda yüzme keyfine ne dersiniz? Cambrian Hotel’in ödüllü SPA merkezinin sonsuzluk havuzunda, bunu karlı havalarda bile yapabilirsiniz! Bir yandan akciğerlerinizi bol bol oksijenle doldururken bir yandan dağların pastoral manzaralarını doya doya izleyebilirsiniz.

Kaynak: Boss Life Dergi