Mülk Sahiplerine Özel Tavsiyeler : Satılık / Kiralık

REMAX Note- Gayrimenkul Danışmanı Tolga Yumrukaya www.tolgayumrukaya.com

Teknolojide son yıllarda yaşanan gelişmeler gayrimenkul sektörünü her geçen gün daha şeffaf hale getirmeye devam ediyor. Potansiyel müşteriler, gayrimenkulünüzü fiziksel olarak görmeye gelmeden sanal turlar ile gezebiliyor, çok kısa bir sürede evinizi mevcut emsalleriyle kıyaslayıp fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabiliyor ve bölge hakkında her türlü demografik, ekonomik bilgiye oturdukları yerden kolayca ulaşabiliyorlar. İster mülk sahibi olun, ister gayrimenkul danışmanı artık yeni satış dönemine ayak uydurmanız gerekiyor. Mülk satışı için yeni kanalları kullanmalı ve yeni stratejiler belirlemelisiniz.

İşte potansiyel müşteriye ulaşmak ve onu ikna etmek için kullanabileceğiniz, gayrimenkul satış veya kiralama sürecinizi kolaylaştıracak yeni satış yöntemleri içeren web
siteleri ve uygulamalar; Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Evinizin değerini hesaplamak ve pazara çıkış fiyatı belirlemek için;
Mülkünüzün satılıp, satılmayacağını belirleyecek en önemli etken ‘FİYAT’. Sizinkine benzer gayrimenkuller arasında farklılaşmak için hem uygun bir fiyat belirleyip hem de evinizi piyasa değerinden nasıl satabilirsiniz? endeksa.com bu konudaki önemli bir eksiği gidererek evinizin emsallerine göre güncel piyasa değerini hesaplayabilmenize olanak sağlıyor. Elektronik değerleme raporu,uzman görüş raporu,yerinde görüş raporu gibi pek çok seçeneği bulunan endeksa.com üzerinden evinizin değerini belirleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden müşteri bulmak için;
Müşteriler geçmişten farklı olarak en çok internet üzerinden gayrimenkul arıyor. sahibinden.com, hürriyetemlak ve emlakjet gibi portallar ile mülkünüzün internetteki varlığını sağlayabilirsiniz. Mülkünüzü bu sitelere fotoğrafları, özelliklerini içeren açıklaması ve konumu ile birlikte girerek potansiyel müşterilere ulaşma şansınızı arttırabilirsiniz. Şansınızı biraz daha arttırmak için bu sitelerin ücretli olarak sundukları öne çıkarma seçeneklerini de satın alabilirsiniz.

Gayrimenkulünüzün daha fazla kişiye ulaşması için;


Mülkünüze özel hazırlayacağınız reklam görseli ve metniyle, hedef kitle belirleyerek (konum,ilgi alanı,yaş ve cinsiyet gibi bilgileri ) facebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarında sponsorlu olarak yayınlayabilir.Daha fazla potansiyel müşterinin evinizin satılık olduğundan haberinin olmasını sağlayabilirsiniz.

Kiraya veriyorsanız;
Her mülk sahibi evini sorun yaşamayacağı ,düzenli ödeme kabiliyetine sahip bir müşteriye kiraya vermek ister. İster istemesine de peki kiracının ödeme alışkanlığını nasıl tespit edeceğiz? Yoksa siz bir bakışta kiracının nasıl biri olduğunu anlayabiliyor musunuz? Neyse ki bu konuda özel bir yeteneğe gerek olmadan findeks.com üzerinden ücretli olarak alabileceğiniz, Findeks Risk Raporu ile kiracınızın son 5 yıldaki tüm finansal performansı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zamanınız bu işlere ayıracak kadar çok değil mi? Sizin adınıza yukarıda bahsettiğim süreçleri ve bunlar dışında pek çok pazarlama faaliyetini, pazarlık, kredi, tapu gibi tüm süreçleri yönetebilecek bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmak iyi bir fikir olabilir.İyi bir gayrimenkul danışmanını nasıl seçebileceğinizi görmek ve referanslarını incelemek için www.tolgayumrukaya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Bir sonraki yazımızda sizlerden gelen soruları yanıtlayacağız, tüm sorularınız için [email protected] üzerinden bana ulaşabilirsiniz. Binance üzerinden işlem yapmak için buraya tıklayarak üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Kaynak : Gölde Yaşam Dergisi – Lis Medya

Diğer Ekonomi haberlerimizi okumak için tıklayın!

.

4 YORUMLAR

  1. Ben mülk sahibi degilim ki ben mülk sahiplerine bunu izah ederim diye bir iddamda yok.

  2. _BayramGirisen_

    Zühd ehli insanların mücadeleleri nefsin arzularına ve haksız yollarla servet ve iktidar elde eden mülk sahiplerine…

  3. Ekonimideki daralmanın bedeli işçiye emekçiye değil burjuvaziye mülk sahiplerine kesilmelidir.

  4. AtheisttSapiens

    Bu binada oturduğumu söyleyince yerinde toplanıp düzgün oturanları gördüm. Hep godamanlar var apartman…

Comments are closed.