Home Teknoloji Yine Gerçek Lüks Arabalar Yapıyor: Lincoln

Yine Gerçek Lüks Arabalar Yapıyor: Lincoln

Lincoln Motor Co otobillerini yenilemeyeli uzun zaman oldu. Amerika’da Ford’un lüks bölümü, gerçek lüks otomobillere rakip olarak kabul edilmiştir. Bunu dikkate alarak yeniden başlatmak için iyi bir zaman olabileceğini düşünen Lincoln Motor Co yetkilileri Lincoln Continental’i üreterek start verdiler.

1940 yılında üretimine başlandı, o günden bu zamana kadar Amerikan efsanesi olarak otomobil tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Tamı tamına 9 kasası üretildi. 1995 yılında dokuzuncu jenerasyonun üretimi 2002 yılında sonlandırıldı. Aradan 15 yıl geçti ve lincoln continental ruhu 10. kasayla yeniden ortaya çıkarıldı. Son

yıllarda üretilmiş en farklı tasarıma sahip olan F segmenti temsilcisi bu otomobil, özellikle kapı kollarının üst çıtalarla bir olması, ilk bakışta hepimizi şaşırtacak cinsten görünüme sahip. Aslında birçok otomobil otoritesi kapı kollarına takmış durumda fakat genel yapısıyla da son zamanlarda ortaya çıkan Avrupalı rakiplerine göre de özgün çizgilerinin

olduğunu da konuşmak gerek. Evet kapı kolları oldukça ilginç gelebilir ama genel yapısı da oldukça farklı görünüyor.

2017 yeni lincoln continental bulunduğu segment itibariyle üst sınıf lüks otomobil olarak üretiliyor. Sonuçta yıllar yılı kendi ülkesinde birçok üst bürokrata makam araçlığı yapmış modelden bahsediyoruz. Durum böyle olunca “continental” serisinin bu yeni temsilcisi büyük boyutta farklar oluşturmalı. Görsellerden yola çıkarak iç mekandaki kışkırtıcı yaşam alanı size bu konuda birçok fikir verebilir. Teknoloji ile bütünleşmiş bu iç mekan, detaylarında oldukça ilginç özellikleri de barındırıyor. Açıklanan bilgiler de lincoln continental da 30 yöne ayarlanabilen koltuk pozisyonundan bahsediyor. Yanlış okumadınız, TAM 30 YÖN. Bunun yanı sıra 19 hoparlörlü Revel Ultima ses sistemi yer alıyor. Bu sistem Harman Kardon tarafından üretiliyor. Öyle bilinmedik markalardan değil.

page48image52910800page48image63206336

10. jenerasyon yeni lincoln continental bir önceki nesle kadar 4.6 litre motor kullanan bir otomobildi. Fakat gelişen motor teknolojisi ile Amerikalı firma bu araçta 3.0 litre çift turbo beslemeli V6 motor kullanmış ve 400 beygir gibi oldukça kayda değer güç almış. AWD yani akıllı dört çeker sistemle de bu aracı taçlandıran Lincoln, önümüzdeki günlerde bütün detayları açıklaması bekleniyor.

Kaynak :Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here