Home Gündem DÖVMELERİNİZ; BİR VARMIŞ… BİR YOKMUŞ…

DÖVMELERİNİZ; BİR VARMIŞ… BİR YOKMUŞ…

Dr. Hüseyin Tırman

Medikal Estetik Doktoru www.drhuseyintirman.com

İnsanın teknoloji ve hıza olan tutkusu her zaman hayatını kolaylaştırmış ve sorunları çözmekte yardımcı olmuştur. Daha hızlı bilgisayar, daha hızlı telefon, daha hızlı internet, daha hızlı ulaşım araçları arayışları da her zaman devam etmektedir.

PICOSIL şu an ulaşılabilmiş en hızlı teknolojilerden biridir.

Tüm dünyada lazer teknolojisinin son noktası olarak nitelendirilen ve dövme silme konusunda fenomen haline gelen PICOSIL her renkteki dövmede en iyi sonucu vermektedir. Her renk dövmede kullanılan hızlı ve güvenilir sonuç veren bir yöntemdir. Adını saniyenin trilyonda biri olan ‘pico saniye ’den alır. Bu kadar hızlı atım gücüne sahip bir teknolojiyle yapılan işlemler hem daha kısa sürüyor hem de daha iyi sonuçlar veriyor.

Lazer ışığı cilde o kadar hızla veriliyor ki, hedeflenen dövme boyaları kum taneleri gibi çok küçük parçalara ayrılıyor. Bir bardağı elinizden düşürüp kırdığınızda küçük parçalar halinde kırılır. Aynı bardağı
yere hızla çarptığımızda çok daha minik parçalara ayrılır, tuzla buz olur. Dövme ne kadar küçük parçalara ayrılırsa vücudun makrofaj dediğimiz savunma hücreleri tarafından yutularak bir tür sindirime maruz kalarak vücuttan uzaklaştırılır. Büyük parçalara ayrılmış bardağı mı yoksa tuzla buz olmuş parçaları mı elektrik süpürgesiyle daha kolay temizleriz? Eski teknoloji lazerlerin silemediği dövmelerden PICOSIL ile kolayca kurtuluyoruz.

Kimler dövme sildiriyor?
İş yaşamında dövme kabul etmeyen meslekler,
Eski eşi/arkadaşının ismini taşımak istemeyenler,
Gençlikte yaptırdığı dövmenin artık yaşına uygun olmadığını düşünenler,
Yapılan dövmenin boya ve çizimini beğenmeyenler,
Yapılan desenden sıkılıp yeni bir dövme yaptırmak isteyenler.

Dövmelerinizden kolayca kurtulmaya hazır mısınız?
Hiçbir ayrılık kolay değildir ama bazı ayrılıkların zamanı çoktan gelmiştir. Kurtulmak istediğiniz dövmelerinize, PICOSIL ile veda edebilirsiniz. Dövme silme işleminden sonra yara izi, leke gibi vücutta kalan izlerden tamamen kurtulmak ve teninizi önceki pürüzsüz haline getirmek için PICOSIL ile tanışmaya hazır mısınız?

PicoSil Lazer dövmelerde ne kadar etkili?
Türkiye’de bir ilk olan PicoSil lazer teknolojisinde gelinen son noktadır ve her renkteki dövmede alınabilecek en iyi sonucu vermektedir.

PicoSil ile yapılan tedavi ağrılı mıdır?
PicoSil lazer ile yapılan dövme silme işleme diğer lazerlere göre daha az hissedilir. Yapılan uygulamada atışların çok hızlı olması süreci kolaylaştırır.
Dövme silme tedavisi kaç seans sürer?
Klasik Q-Switched lazerlere oranla yarı yarıya daha az seansta dövmelerinizden kurtulabiliriniz.

İz kalır mı?
Lazerler ısı etkisi yaratmamaktadır, eski nesil lazerlerden daha güvenli olan PicoSil hiçbir şekilde vücut pigmentlerine zarar vermez ve yanık veya yara izi gibi oluşumlara yol açmaz.

Kaynak: Boss Life Dergi

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here